Özyiğit Gençlerle Buluştu

  • Özyiğit Gençlerle Buluştu
  • Özyiğit Gençlerle Buluştu
  • Özyiğit Gençlerle Buluştu
  • Özyiğit Gençlerle Buluştu
  • Özyiğit Gençlerle Buluştu
  • Özyiğit Gençlerle Buluştu
  • Özyiğit Gençlerle Buluştu
  • Özyiğit Gençlerle Buluştu
  • Özyiğit Gençlerle Buluştu
  • Özyiğit Gençlerle Buluştu

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, üniversiteli gençlerle bir araya gelerek taleplerini dinledi,  sorularını yanıtladı. Özyiğit, iftarını gençlerle birlikte, sahilde kurulan yer sofrasında açtı.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Zaferin 100. Yılı Buluşmaları’na katıldı.

Mersin Üniversitesi öğrenci kulüplerinin de katılım gösterdiği etkinlik, Adnan Menderes Bulvarı sahilinde kurulan yer sofrasında iftar açılmasıyla başladı. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de gençlerle birlikte yer sofrasında iftar açtı.

İftarın ardından gençlere seslenen Başkan Abdullah Özyiğit,  “Seçim çalışmalarında hep şunu söyledik. Oturmak yok. Birinci ilkemiz hareketti. Günün her saatinde hareketi yaşamımıza katacağız. Bu akşamki organizasyonu, hareketliliği tüm mahallelerimize yayacağız. Tüm mahallelerimizde gençlerle buluşacağız” dedi.

 

YENİŞEHİR KART 2020’DE UYGULAMAYA ALINACAK

 

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, etkinliğe katılan üniversiteli gençlerin sorularını da yanıtladı. Sosyal yardımlarla ilgili bir soru üzerine Özyiğit, “Sosyal yardımları sürdürüyoruz. Ama gelecek yıl bu yardımlar daha kapsamlı hale gelecek. 2020’de Yenişehir Kart projesini hayata geçireceğiz. Dar gelirli vatandaşlarımızın o kartlarına para yatıracağız. O kartlar Yenişehir ilçesindeki esnafta geçerli olacak. Dar gelirli vatandaşımız Yenişehir Kart ile dilediği esnaftan alışveriş yapacak. Böylece hem vatandaşımıza yardım etmiş olacağız, hem de paramız Yenişehir’de kalacak” dedi.

 

ÖĞRENCİLER NE İSTİYOR?

 

Engellilerin yaşamının kolaylaştırılmasıyla ilgili bir soru üzerine, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Engelli Köyü projesi için çalışma yapacaklarını ifade eden Özyiğit, bir öğrencinin ‘kentin yetiştirdiği değerlerin isimleri yaşatılacak mı?’ şeklindeki sorusu üzerine de,  “Kentimizin yetiştirdiği değerlerin isimlerini sokaklarımıza, parklarımıza vereceğiz. Mecliste bununla ilgili çalışmalar yapacağız” dedi.

Buluşmada bazı gençler, Mersin Üniversitesi’ne sefer yapan dolmuşların pahalı olduğunu, dolmuşların kampüs içerisinde de ücret aldığını ve üniversitenin yemekhanesinde yemeklerin pahalı olduğunu dile getirdi.  Bazı öğrencilerin, 7/24 açık kütüphane kurulması talebini dile getirmesi üzerine de Özyiğit, kuracakları kütüphanenin, sınav dönemlerinde 7/24 hizmet vereceğini ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz da, ‘Zaferin 100. Yılı Buluşmaları’nın sonuncusunu Mersin’de yaptıklarını ifade etti.