Yenişehir’de tarım ürünleri markalaştı

  • Yenişehir’de tarım ürünleri markalaştı
  • Yenişehir’de tarım ürünleri markalaştı
  • Yenişehir’de tarım ürünleri markalaştı
  • Yenişehir’de tarım ürünleri markalaştı
  • Yenişehir’de tarım ürünleri markalaştı
  • Yenişehir’de tarım ürünleri markalaştı
  • Yenişehir’de tarım ürünleri markalaştı
2020-11-23

 

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in kuruluşuna öncülük ettiği Yenişehir Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ilk meyvelerini verdi. Yenişehir Karahacılı Nar Ekşisi ve Yenişehir Çavak Portakal Reçeli adıyla iki ürün markalaştı. 

Yenişehir Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından üretilecek nar ekşisi Aralık ayında, portakal reçeli ise 2021 Şubat ayında, Yenişehir Belediyesi Mükemmeliyet ve İnovasyon Merkezi’nden geçerek, uygun fiyatlarla tüketiciyle buluşacak. Başkan Abdullah Özyiğit, hem üreticiyi hem de tüketiciyi koruyacaklarını ve seçim öncesinde verdikleri sözü yerine getirmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. Yenişehir Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Necmi Birim ise önümüzdeki süreçte yeni ürünlerle Yenişehir halkına hizmet vereceklerini söyledi.

Başkan Özyiğit, “Şimdilik iki ürünle başladık. Hayırlı, uğurlu olsun.”

Yenişehir Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ürünlerinin gönül rahatlığıyla tüketileceğini ve kimsenin kalitesinden şüphe etmeyeceğini vurgulayan Başkan Abdullah Özyiğit, “Biz seçilmeden önce bölgemizde yetişen ürünleri değerlendireceğimizin sözün vermiştik. Hem üreticiyi hem de tüketiciyi koruyacağız ve kollayacağız. Yenişehir Belediyesi Mükemmeliyet ve İnovasyon Merkezi’ni kurduk. Bu merkezde tüm ürünler tasdik edilecek ve onaylanacak. Üretici de tüketici de bu ürünlerin kalitesini bilecek ve gönül rahatlığıyla ürünleri tüketecek. Narenciye kenti Mersin’in portakalını değişik bir tat ile insanlara sunmamış olsak eksik bir iş yapmış olurduk. Çavak Mahallemiz portakalıyla ünlü. Çavak’ın yafa portakalından yapmış olduğumuz reçel çok özel, bunu her yerde bulamazsınız. Yenişehir Tarımsal Kalkınma Kooperatifimizin markası adı altında olacak. Türkiye’nin her yerinde bulabileceksiniz. Hiç kimse bu ürünlerin kalitesinden şüphe etmeyecek, çünkü arkasında Yenişehir Belediyesi olacak. Şimdilik iki ürünle başladık. Hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

Birim, “Başkanımız verdiği sözüne yerine getirmiş oldu.”

Yenişehir Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Necmi Birim ise “Bölgemizde yetişen ürünlerin katma değerini arttırarak, tüketiciye ulaştırmak adına Başkanımız verdiği sözü yerine getirmiş oldu. Kendisine bugüne kadar kooperatifimize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.