Başkan Abdullah Özyiğit, Cumhuriyetin 100. yılını kutladı

  • Başkan Abdullah Özyiğit, Cumhuriyetin 100. yılını kutladı
  • Başkan Abdullah Özyiğit, Cumhuriyetin 100. yılını kutladı
  • Başkan Abdullah Özyiğit, Cumhuriyetin 100. yılını kutladı
2023-10-27

 

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılını yayınladığı mesajla kutladı.

“Yenişehir, Cumhuriyetimizin 100. yaşında daha da büyümek ve gelişmek için kararlıdır ve Atatürk’ün yolundadır.” diyen Başkan Abdullah Özyiğit, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılını coşku ve gurur içinde kutlamanın büyük onurunu yaşıyoruz.

29 Ekim 1923’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, milletimizin büyük fedakarlıkları ve özverileriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti, nice yüzyıllarda bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün ve ilerlememizin sembolü, ulusumuzun birlik ve beraberliğinin teminatı olmaya devam edecektir.

Bugün, Cumhuriyetimizin 100. yılın kutlarken bu büyük mirası daha da ileriye taşımanın sorumluluğunu asla unutmayacağız. Demokrasi, özgürlük, eşitlik ve adalet gibi temel değerler üzerine inşa edilen Cumhuriyetimiz, bir umut kaynağı olmuştur.

Yenişehir Belediyesi olarak şehrimizin her köşesinde, Cumhuriyetimizin değerlerini yücelten projeleri hayata geçirecek, eğitimden sağlığa, altyapıdan kültürel ve sportif çalışmalara kadar her alanda ilerlemeyi sürdüreceğiz. Yenişehir, Cumhuriyetimizin 100. yaşında daha da büyümek ve gelişmek için kararlıdır ve Atatürk’ün yolundadır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşları başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.  Ülkemizi, her karışını koruyarak daha aydınlık yarınlara taşıyacağımıza söz veriyoruz. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız ve Cumhuriyetimizin 100. yılı hepimize kutlu olsun. Yaşasın Cumhuriyet.”