Mersin Yenişehir Belediyesi Eğitim Desteği Başvurusu

Son altı ay Yenişehir'de ikamet etmesi şartı ile 2023-2024 öğretim yılında Türkiye de yerleşik devlet üniversitesi ve yüksek okulları ile Türkiye ve KKTC 'de yerleşik Vakıf Üniversitelerinin bölümlerini tam burslu kazanan öğrencilerin ödüllendirilerek üniversiteye kayıt yaptırdıkları  ilk yıl için karşılıksız olarak üniversitelerin 4  yıllık ve üzeri bölümlerini  kazanan öğrencilere 6.500,00 TL, yine aynı koşulları sağlamak şartı ile 2 yıllık ön lisans bölümlerini kazanan öğrencilere de 3.000,00 TL öğrenim yardımında bulunulmasına, öğrenim yardımlarının iki eşit taksitte ödenmesinin  kabulüne oy birliği ile karar verildi.

 

  • Başvuru “yenisehir.bel.tr” web sayfamız üzerinden yapılacak,
  •  Öğrenci Belgesi.
  • Öğrenci veya anne veya babası adına düzenlenmiş  “Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporu”  (son 6 aydır Yenişehir’de ikamet etme şartı aranmaktadır.)
  • Başvuru ekranında bulunan T.C. Kimlik Numarası, Doğum Tarihi, Telefon Numarası ve Öğrenci adına açılan banka IBAN bilgisi alanları doldurulmalıdır.
  • Son başvuru tarihi 29 ARALIK 2023 Cuma günü mesai bitimine kadar.

Belgelerinizin doğru olduğundan emin olunuz: Eksik evrak veya yanlış belge yüklenmeniz halinde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

21

Öğrenci Belgenizi ve Tarihçeli yerleşim belgeniz turkiye.gov.tr adresinden edinip yükleyin. Belirtilen 2 belgeyi https://www.turkiye.gov.tr adresinden edinebilirsiniz.

12

 

34

Başvurmak İçin Tıklayınız

 

Meclis Kararı